Just Build It

Kas terrassilaua peab paigaldama sooned üles- või allapoole?

Üldjuhul võib laua paigaldada mõlemat pidi. Suuresti on see maitseasi ja praktiliste aspektide küsimus.  Samas tasuks laua asendi valikul (kas rihveldus all või üleval) jälgida tootja juhiseid, A ja B poole osas. Seal on reeglina erinevus ka puidu süü asendis ja seeläbi kaardumise suunas. Ei ole hea kui laud kaardub pealt nõgusaks ja vesi ei valgu ära. Terrassilaua tootja on reeglina valinud ka lauad selliselt, et välimisel poolel oleks vähem defekte.

Samuti tuleks mõelda libisemiskindlusele, kuigi see on suuresti mõjutatud ka terrassi hooldamisest. Arvatakse, et rihveldatud pind libiseb vähem!? Rihveldus jälle kogub paremini mustust ja võib seeläbi ka veelgi libedam olla. Soontes seisab ka vesi, mis puidu eluiga lühemaks muudab.

Räägitakse ka sellest, et sooned on lauale lastud selleks, et kui laud sooned allapoole tala vastu panna, siis ei jää niiskus laua ja prussi vahele kinni. Kindlasti on rihveldus vajalik laua stabiilsuse aspektist, tõmbab vähem kaardu ja on väiksem lõhenemise oht.

Selleks, et otsus teha tuleks konkreetse laua kohta küsida A ja B poole kohta ehituskaupluse teenindajalt, temal on infot konkreetse laua ja partii kohta. Tootja peaks kindlasti teadma kuidas ta konkreetset lauda on kasutamiseks mõelnud.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo

Võta ühendust

Registreeri

Oled juba kasutaja?

Logi sisse

Pole veel kasutaja?