Just Build It

Korteri remonditööd või vana maja renoveerimine

Renoveerimine on ehitamine nagu ikka, ainult midagi on juba olemas ja mõned kihid tuleb enne uue paigaldamist lammutada.

Eks see olemasolev olukord kipub tihti meie võimalusi ahendama ja kõike ei saa teha päris nii nagu peaks või tahaks. Esmapilgul tunduvad justbuildit.eu lehel olevad lahendused pigem uue ehitamiseks, aga tegelikult saab neid lahendusi ja materjale kasutada ka renoveerimise puhul. Olgu see siis korteri remont, vana maja renoveerimine, katuse remonttööd, vannitoa remont, fassaadi soojustamine või akende vahetamine.

Vannitoa remont

Vannitoa remondi puhul tuleb võimalikult palju vanu materjalide kihte eemaldada. Põhimõtteliselt jäävad alles müürid ja aluspõrandad. Sinna peale saab juba ehitada uued kihid. Lahendused on leitavad meie keskkonnast: märja ruumi põranda plaatimine, niiske ruumi seina plaatimine ja niiske ruumi maalritööde alt. Vanadele kihtidele uute paigaldamise juures tuleb erilist tähelepanu pöörata nakke parandamisele, kasutades selleks sobivaid nakkeparandajaid.

Vannitoa remont

Seinte viimistluse remonttööd

Eluruumide seinte viimistlemise juures saab kasutada kiviseinte ja kipsplaatseinte viimistlemise lahendusi. Lihtsalt erinevus võib olla selles, et osad kihid jäävad alles ning neid ei pea uuesti paigaldama. Näiteks kui krohvikiht on tugevasti seina küljes kinni, siis ei pea seda tingimata eemaldama vaid piisab nakke parandamisest ja pahteldamisest ning värvimisest või tapeetimisest. Kipsplaatseinte viimistlemise puhul on sarnane, reeglina on vaja teha väiksemad pahtliparandused peenpahtliga ja paigaldada soovitud viimistluse kihid. Vanade seinte puhul tuleb tähelepanu pöörata erinevatele pragudele. Juhul kui need on suured ja võivad olla ohtlikud, tuleks konsulteerida spetsialistiga ja juurpõhjustega tegeleda. Kui tegemist on väiksemate pragudega ja need ei ole aja jooksul suurenenud, siis tuleks need katta krohvimise või pahteldamise käigus ka võrguga, et vähendada uue prao tekke ohtu.

Seinte viimistluse remonttööd

Fassaadi soojustamine ja akende vahetamine

Fassaadi renoveerimiseks on meie lehel ka olemas mitu lahendust. Näiteks fassaadi soojustamine õhekrohvi lahendusega ja fassaadi soojustamine tuulduva fassaadi lahendusega – puitlaudisega fassaad. Kivimaja puhul on see fassaadi renoveerimine jällegi väga lihtne. Tuleb vanad viimistluse ja soojustuse kihid eemaldada kuni müüritiseni välja ja siis see uute soojustuse ning viimistluse materjalidega katta. Vaata meie õhekrohvi ja puitlaudisega fassaadi lahendusi. Fassaadi soojustamise käigus tuleks kaaluda ka akende vahetamist, siis saaks need tööd ühe korraga tehtud ja külgnemised korrektselt vormistatud. Aknad tuleks fassaadi renoveerimise käigus nihutada soojustuse tsooni, et vähendada võimalikke külmasildasid, mis tekivad eriti siis kui müüritis jääb akna tasemest väljapoole. Akna paigaldamise lahendust vaata siit: akende paigaldamine. Akende vahetamisel on vaja ka akna sisemised paled taastada ja viimistleda, sellele lahendusele saab ligi siit: aknapalede viimistlemine.

Fassaadi soojustamine. Fassaadi renoveerimine

Põrandakatete vahetamine

Ka põrandakatete vahetamise juures saab kasutada meie keskkonnas toodud lahendusi ja materjale. Meie keskkonnas on toodud tööd: parketi paigaldamine, linoleumi paigaldamine, vaiba paigaldamine ja põranda plaatimine. Nendelt sõlmedelt leiad lisaks põrandakatete liimidele ka põranda tasandamiseks ja nakke parandamiseks vajalikud materjalid.

Parketi baigaldamine
Parketi paigaldamine ujuvalt, koos põranda tasandamisega

Katuse remonttööd

Katuse renoveerimine tähendab reeglina katusekatte ja soojustuse vahetamist/lisamist. Selleks tuleb reeglina ka tugevdada katuse kandekonstruktsioone ja asendada roovitised jms. Katuse renoveerimise lahendusi saate vaadata siit: katuse renoveerimine kui kasutada, rahvakeeles nimetatavat, hingavat aluskatet ja katuse renoveerimine kui kasutada nö. mittehingavat aluskatet. Katuse renoveerimise juures tasub konsulteerida asjatundjaga ning vajadusel teha konstruktsioonidele tugevusarutused.

Katus tuulduva aluskattega.
Katuste remonttööd

Otseteed ehitusmaterjalide juurde, ehituspood:

Kipsplaat

Kivivill

Voodrilaud

Võta ühendust

Registreeri

Oled juba kasutaja?

Logi sisse

Pole veel kasutaja?