Just Build It

Päriselu Minecraft: kasuta õige ehitustoote leidmiseks interaktiivset veebikeskkonda. Ehituse juhtimise ja omanikujärelevalve kogemusega Just Build It keskkonna looja Veigo Kallaste käest küsitakse tihti nõu, milliseid ehitusdetaile ühes või teises olukorras kasutada. Oma 10-aastase poja tegemisi jälgides tärkas inseneri haridusega Kallastel idee, kuidas ehitusalane nõu võimalikult paljude inimesteni viia.

Portaal Geenius 2022

Ehituse juhtimise ja omanikujärelevalve kogemusega Just Build It keskkonna looja Veigo Kallaste käest küsitakse tihti nõu, milliseid ehitusdetaile ühes või teises olukorras kasutada. Oma 10-aastase poja tegemisi jälgides tärkas inseneri haridusega Kallastel idee, kuidas ehitusalane nõu võimalikult paljude inimesteni viia.

Mõttevälgatusele lahendust otsides nägi Kallaste seda omaenda kodus. “Märkasin kodus, kuidas poeg mängis arvutis Minecrafti ja Simcityt. Ta ehitas seal maju ja elukeskkondi ilma igasuguste erialaste teadmisteta,” meenutab Kallaste ahhaa-momenti, kui esimene idee peas idanema hakkas. Reaalse arenduseni jõuti umbes aasta aega tagasi, millest tänaseks on valminud eelkõige iseehitajatele suunatud veebilahendus.

Liigu ringi interaktiivses hoones

justbuildit.eu on uudne ehitusmaterjalide otsingu- ja infosüsteem, mis põhineb interaktiivse hoone mudelil, kus on võimalik leida materjale ja lahendusi tema kasutuskoha järgi. Selline lähenemine teeb orienteerumise keerulises ehitusmaailmas inimeste jaoks tunduvalt lihtsamaks. “Elu meie ümber muutub aina enam virtuaalsemaks ning tundsime, et ka meie peame liikuma samas suunas,” selgitab Kallaste. 

“Interaktiivses hoones on võimalik ringi jalutada ja huvipakkuva osa välja valides avaneb selle detailsem 3D-vaade, kus pakutakse juba töö tegemiseks sobivad tooted ning saab nende kohta kohe ka vajalikku lisainfot,” selgitab Kallaste justbuildit.eu keskkonna tööpõhimõtet. 

Mitte lihtsalt veebipood, vaid tõeline know-how-pank

Interaktiivset lahendust kiidab ka pikaajaline valdkondlik ekspert, Tallinna Tehnikaülikooli lektor, insener Erki Soekov. “Esimesed säärased lahendused hakkasid minuni jõudma juba enam kui kümme aastat tagasi, kuid alati oli tegemist pooliku lahendusega. Justbuildit.eu puhul on näha, et välja on töötatud terviklik süsteem, mis tõesti toimib ja on mõeldud väga kindlale sihtrühmale,” räägib ta.

“Keskkond on loodud väga inseneriliku lähenemisviisiga, kus inimesele pakutakse erinevaid alternatiive, kuidas oma probleemile lahendus leida,” selgitab Soekov ning lisab, et sealt saab tõesti asjakohast ja professionaalset nõu, mida sageli ei osata jagada isegi ehituspoes. 

Soekov on keskkonda kasutanud korduvalt ka oma koolitustel, kiites selle kasutajasõbralikkust ja asjatundlikkust. “Mul ka üks koolitusel osaleja ütles, et ta isegi nägi oma meilis selle keskkonna reklaami, kuid pidas seda järjekordseks e-poeks teiste hulgas,” meenutab Soekov. Ta toonitab, et justbuildit.eu keskkond pakub kindlasti rohkem väärtust kui tavaline e-pood. “See on tõeline know-how-pank, kust leiab professionaalset abi iga iseehitaja,” selgitab Soekov.

Pole vaja eraldi ehituspoe lehel otsima minna

Ehitusmaterjalide turg on tohutu suur. Kui inimene läheb poodi, lootuses leida sobiv toode kiiresti, siis suure tõenäosusega tabab teda pettumus. Üliväikeste erinevustega tooteid on palju ning sageli puudub vajalik tehniline info, milleks täpsemalt üks või teine toode on mõeldud. Ei ole harvad ka juhud, kus poes töötavad abivalmid konsultandid püüavad küll aidata, kuid ei ole alati kõikide tehniliste detailidega lõpuni kursis. Veel keerulisem on abi küsimine e-poes. 

“Selle probleemi lahendamiseks lõime oma keskkonna juurde võimaluse lisada sobivad tooted ostunimekirja ning seejärel saab ostu ettevõtte partneri e-poes kohe ka sooritada,” räägib Kallaste. Tänase seisuga on keskkonna partneriteks Espak ja Puumarket.

Abimeheks nii klientidele kui teenindajatele

Puumarketi juhatuse liige Toomas Pärtel usub, et justbuildit.eu keskkond võib iseehitajate hulgas läbi lüüa küll. “Kui meie jutule tuldi, et võiks sellise keskkonna meie e-poe külge liidestada, siis see tundus innovatiivne lahendus, mida tasub kindlasti proovida,” meenutab Pärtel keskkonnaga liitumise põhjuseid. Muidugi on keskkond veel nii uus, et kaugeleulatuvaid järeldusi on vara teha, kuid keskkonda hindavad lisaks klientidele ka Puumarketi enda töötajad, kes seda oma töö juures kasutada saavad.

“Ma ei näe praegu, et päris ehitusfirmad seda kasutama hakkavad, kuid see pole praegu ka justbuildit.eu keskkonna eesmärk,” märgib Pärtel. Aina enam inimesi kasutab e-poe võimalusi ning kui keskkond inimestele veelgi omasemaks saab, siis ei näe Pärtel põhjust, miks ei võiks uudne lahendus hulganisti poolehoidjaid võita. 

Tüüplahendusi tehakse pidevalt juurde

“Oleme tänaseks loonud oma keskkonnas erinevate tööde tüüplahendusi ja arendame neid jooksvalt juurde,” räägib Kallaste. Lisaks oodatakse ka kasutajate tagasisidet: milline võiks olla järgmine töö, mida lahendada. Samas toonitab keskkonna looja, et ehituses pole reeglina ühte ja ainuõiget lahendust, kõik tuleb mugandada konkreetse situatsiooni järgi. 

Küll aga julgustab senine tagasiside ettevõtmisega edasi liikuma. Nii kasutajad, ehitusmaterjalide müüjad kui ka materjalide tootjad ja brändi omanikud on selle teenuse väga hästi vastu võtnud. “Esmane tagasiside näitab, et lahendame õiget probleemi,” on Kallaste tuleviku vaadates lootusrikas.

Alusta oma koduste ehitustöödega koos justbuildit.eu keskkonna abiga.

Võta ühendust

Registreeri

Oled juba kasutaja?

Logi sisse

Pole veel kasutaja?