Just Build It

Kõnniteekivi paigaldamine ja aluse ehitamine

Kõnnitee rajamine on üldiselt lihtne töö. Vajab veidi tehnikat ja kõvasti füüsilist tööd. Kõnniteede juures on samuti oluline planeerimise faas. Kõik kõrgusmärgid ja kalded tuleb enne läbi mõelda ning joonestada. Oluline on jälgida, et oleksid õiged materjalid ja kihid. Pinnased ja alused tuleb korralikult tihendada ning külmakerkelised pinnased eemaldada. Juhul kui kõnniteel sõidab ka auto, tasub kaaluda sõiduteele mõeldud lahendusi.

Vaata kõnnitee lahendust ja nõuandeid lähemalt siit: https://justbuildit.eu/solution/sillutiskivi-paigaldamine/

https://justbuildit.eu/solution/sillutiskivi-paigaldamine/

Aluspinnas

Aluspinnas ei tohi sisaldada külmakerkelist, vett mitteläbilaskvat, ebatihedat ja ebastabiilset pinnast pinnast nagu savi, muld jms. Eelnimetatud pinnased peaks eemaldama ja asendama liivtäitega, mis tuleb nõuetekohaselt tihendada. Tihendada tuleb ka aluspinnas mis tööde käigus on muutunud ebatihedaks ja on oma loodusliku struktuuri kaotanud.

Aluse ehitamine

Killustikalus tuleb korralikult tihendada. Selle kihi roll on tekitada tugev, koormust hajutav alus, mis on vett läbi laskev ja ei ole külmakerkeline.

Killustiku peale tuleb sängituskiht. Sängituskihti või rihtimiskihti saab teha nii liiva kui paekivi killustiku sõelmetega (kiviliiv/paekiviliiv, kus ei ole tuhka). Kõnniteele piisab ka liivast ja seda on iseehitajal lihtsam paigaldada. Sellisel juhul tuleb kasutada filterkangast killustiku ja liiva vahel. Tugevduskanga eesmärk on takistada liival killustiku vahele vajumist. Juhul kui sängituskiht tehakse paesõelmetega, siis ei ole kangas vajalik, sõelmed tuleb pinnasetihendajaga tihedalt killustikalusesse kinni kiiluda. Liiva kiht peaks olema võimalikult ühtlase paksusega ja mitte liiga paks, et ei tekiks ebaühtlaseid vajumeid. Oluline on, et ei kasutaks paekivi tuhka. Selles on palju null osiseid, mis ei lase veel pinnasesse valguda ja tekitab külmakerkeid ja isegi pundumisest tekkivaid deformatsioone.

Tänavakivi

Peale sillutiskivi paigaldust tuleb kivide vahed täita peene liivaga, sisse harjamise meetodiga. Kui liiv on paigaldatud saab väiksema plaatvibraatoriga kivid üle tihendada (soovitav kasutada selleks ettenähtud kummimatti, vibraatori metallplaadi all). See ühtlustab pinda ja tambib need tihedalt liivalusesse. Seda tööd tuleb teha ettevaatlikult, et kivisid ei vigastaks.

Sillutiskivi on kõnniteedele tavapäraselt 60 mm paksusega, kui on oht, et sellel sõidab ka auto, siis võiks olla 80 mm

Tooted leiab siit: sillutiskivid

Kõnniteekivi paigaldamine ja aluse ehitamine

Võta ühendust

Registreeri

Oled juba kasutaja?

Logi sisse

Pole veel kasutaja?