Just Build It

Terrassilaud

Terrassilaua valik

Terrassilaua valikul saab lähtuda eelkõige oma heast maitsest. Seda muidugi ainult välimuse aspektist. Kui soovid, et sinu terrass kauem kestaks, tuleks minna veidi sügavamale ja uurida erinevaid laudade töötlemise võimalusi ja materjale. Terrassi lauad ja ka aluskonstruktsioon peavad olema töödeldud ilmastikukindlaks. On väga palju erinevaid töötlemise tüüpe: objektil laua töötlemine erinevate õlide või immutusvahenditega, tehaseline termotöötlus, süvaimmutus (reeglina saadaval pruuni immutusega terrassilaud ja rohelise immutusega terrassilaud) jms. Samas on ka puiduliike mis on naturaalselt vastupidavamad, näiteks lehise terrassilaud. Kuna lehis on suure vaigusisaldusega on puit naaturaalselt väga ilmastikukindel ja ei vaja seetõttu süvaimmutust. Samas ka lehis muutub ajas hallikaks. Kuna lehist ei pea keemiliselt töötlema, siis on see üks keskkonnasõbralikumaid valikuid.

Lisaks puidust terrassilaudadele on saadaval ka plastikust ja komposiitmaterjalist terrassilauad.

Hoolimatta puidu kaitse lahendusest muutub terrassilaud aastate jooksul UV kiirguse mõjul hallikaks.

Laua pikema eluea tagab selle iga-aastane hooldus. Selleks sobivad www.justbuildit.eu lehelt leitavad terrassiõlid.

Lauad võiksid olla paigaldatud käigu- või põhilise vaate suunaga risti, siis ei jää vuukidest terrassi laudade alune osa häirivalt paistma. Laua asendi valikul, kas rihveldus all või üleval, tuleks tähele panna tootja juhiseid, A ja B poole osas, seal on reeglina erinevus ka puidu süü asendis ja seeläbi kaardumise suunas. Ei ole hea kui laud kaardub pealt nõgusaks ja vesi ei valgu ära. Terrassilaua tootja on reeglina valinud lauad selliselt, et välimisel poolel oleks vähem defekte. Samuti tuleks mõelda libisemiskindlusele, kuigi see on suuresti mõjutatud ka terrassi hooldamisest. Selleks, et otsus teha tuleks konkreetse laua kohta küsida neid küsimusi ehituskaupluse teenindajalt, temal on infot konkreetse laua ja partii kohta. Nendele küsimustele mõeldes ja õiged otsused tehes saad terrassile pikema eluea. Loe pikemalt terrassi ehitamisest: https://justbuildit.eu/terrassi-ehitamine/

Meie lehelt leiad laia valiku terrassilaudasid, Puumarketi sortimendist.

Terrassi eluiga ei sõltu ainult laua valikust ja hooldamisest, see sõltub ka ilmastikukindlast aluskonstruktsioonist ja õigest paigaldusest. Kui aluskonstruktsioon ära mädaneb, siis ei ole ilusal ja kauakestval terrassilaual ka enam mõtet.

Terrassi ehitamise joonis ja terrassi lahendus on saadaval meie ehituslahenduste all.

Head ehitamist!

Võta ühendust

Registreeri

Oled juba kasutaja?

Logi sisse

Pole veel kasutaja?